10 tipů pro hladké stěhování: Jak se připravit na stěhování v Brně

 

Ať už se stěhujete poprvé nebo už máte několik stěhování za sebou, vždy je to náročný úkol, který vyžaduje pečlivou přípravu. Naštěstí pro vás jsem se seznámil s nejlepšími postupy a tipy, které vám pomohou zajistit hladký přesun vašich věcí.

 

 • 1

  Plánujte předem

  Neodkládejte balení na poslední chvíli. Začněte třídit a balit věci alespoň několik dní předem, abyste nebyli v den stěhování pod tlakem.
 • 2

  Zásobte se potřebným materiálem

  Zkontrolujte, že máte připravené krabice, lepicí pásku, bublinkovou fólii nebo stahovací fólii tzv. strečku. Pokud vám něco chybí, nabízím zapůjčení krabic a dalších materiálů.
 • 3

  Označte krabice

  Popište obsah každé krabice a místnost, kam patří. Ušetříte si tak spoustu času při vybalování.
 • 4

  Dbejte na bezpečnost

  Zajistěte nábytek proti poškození během převozu (bublinková fólie, deky apod.). V případě zájmu vám můžu poskytnout rady, jak nábytek řádně zabezpečit.
 • 5

  Nezapomeňte na demontáž nábytku

  Některý nábytek je lepší demontovat a převážet v rozloženém stavu. Pokud si nejste jisti, jak na to, můžu vám s demontáží pomoci - mám s tím bohaté zkušenosti.
 • 6

  Věnujte pozornost dokumentům

  Ujistěte se, že máte všechny důležité dokumenty na jednom místě a jsou snadno přístupné.
 • 7

  Zohledněte parkování

  V Brně může být parkování výzvou. Ujistěte se, že máte domluvené místo k parkování pro stěhovací vůz.
 • 8

  Zjistěte omezení v domě

  Pokud se stěhujete do bytového domu, zjistěte si pravidla pro stěhování a využití výtahu, nebo šířku a výšku schodiště.
 • 9

  Komunikujte s dodavatelem služeb

  Pokud máte konkrétní požadavky nebo obavy, sdělte je svému stěhovákovi. Jsem vždy připraven vyslechnout si vaše potřeby a speciální požadavky.
 • 10

  Připravte si náhradní plán

  Ať už jde o neočekávané počasí, nemoc nebo jiné komplikace, vždy je dobré mít v záloze plán B.

Všem bodům z mého seznamu tipů a rad pro stěhování věnujte náležitou pozornost. Ne všichni a vždy se těmito radami řídí. Připravil jsem si pro vás popis reálné situace, která nedávno nastala u jednoho mého klienta, který se těmito radami neřídil.

Příběh z Brna: Proč je důležité myslet na parkování

Před několika lety se v Brně odehrála jedna situace, která si vyžádala svou daň za opomenutí jedné z našich rad.

Jistý Petr se rozhodl přestěhovat do nového bytu v centru Brna. Byt se nacházel v úzké uličce nedaleko Petrova. Petr byl nadšený ze svého nového bytu v centru města, ovšem zapomněl na jednu důležitou věc - nedomluvil si parkovací místo pro stěhovací vůz.

V den stěhování dorazil vůz plný Petrových věcí, ale nemohl najít místo k zaparkování. Petr se snažil rychle najít nějaké provizorní místo, ale kvůli rušnému provozu a nedostatku parkovacích míst to bylo nemožné.

Zatímco Petr hledal místo k parkování, stěhovací tým čekal s plným vozem. Každá minuta zpoždění znamenala další výdaje. Po několika hodinách hledání se Petr rozhodl zaparkovat vůz v nedalekém placeném parkovišti. Kromě nákladů na parkovné musel také zaplatit přepravu svých věcí z parkoviště do bytu.

Celý tento incident stál Petra tisíce korun navíc a způsoboval stres a frustraci. Kdyby si předem zjistil omezení týkající se parkování a domluvil se na vhodném místě pro stěhovací vůz, mohl by si ušetřit čas, peníze a nervy.

Tento příběh nám ukazuje, jak důležité je dbát na detaily a plánovat předem, zejména v hustě osídlených oblastech, jako je centrum Brna.